KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14077401
*
nr 1407 7401
Skulptur
keramik, figur. Längd: 29 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juli 2021
kl 20:51:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/7 17:08:10
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figur keramik konsthantverk skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:23
-
6146 Skulptur
Bror Bonfils, Danmark, 40x23 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:34
-
6104 Skulptur
Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Gips. Höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:46
-
6049 Skulptur
Grön Tara, Tibet, brons. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:51
-
6320 Skulptur
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, ker..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
2141 Skulptur
Iris Menckel-Olsson (1892-1993), Sverige. Spejarre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:01
*
Skulptur
nr 1407 7401
Skulptur
keramik, figur. Längd: 29 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/7 17:08:10 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figur keramik konsthantverk skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:23 -
6146 Skulptur
Bror Bonfils, Danmark, 40x23 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:34 -
6104 Skulptur
Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Gips. Höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:46
-
6049 Skulptur
Grön Tara, Tibet, brons. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:51 -
6320 Skulptur
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, ker..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
2141 Skulptur
Iris Menckel-Olsson (1892-1993), Sverige. Spejarre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:01